Özcan Balioğlu

  • Eğitim hayatını Fransa’da tamamlayan Özcan Balioğlu 1989’da Türkiye’nin ilk hipermarketi olan Belpa’da başladığı profesyonel yaşamını sektörün en önemli oyuncularından biri olan Carrefoursa çatısı altında 17 yılı aşkın bir süre görev yapmıştır. Satış pazarlamadan, reyon şefliğine, departman müdürlüğünden, mağaza müdürlüğüne dek kariyerini sürdürmüştür. 2004-2009 yılları arasında Carrefoursa İnsan Kaynakları Direktörü ve 2009-2011 yılları arasında ise 4 bölgede 44 mağazanın sorumluluğunu üstlendiği Süpermarketler Operasyonel Direktörü olarak görev yapmıştır.
  • 2 yıl eğitim ve danışmanlık şirketinde perakendecilere özgü çözümler hazırlayıp danışman ve şirket yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra Adana’nın en önemli markalarından Ekoroma marketler zincirinde Genel Müdürlük görevini 2,5 yıl süre ile devam ettiren Balioğlu, 10 şube ile başlayan süreç 2015 yılı sonunda 19 şubeye çıkmıştır.
  • Çalışma ilişkilerinden, bütçeye, ürün ve alan yönetiminden, satış pazarlama fonksiyonuna dek perakendenin en önemli konularındaki bilgi ve 27 yılı aşkın birikimini perakende sektörünün tüm kurumlarıyla paylaşmak üzere eğitmen ve danışman olarak Retailor Consulting (Terzi Dikişi Perakende Çözümleri) firmasının temellerini Ahmet Kik ile birlikte atmıştır.
  • Başta MS Excel ve diğer Office programları olmak üzere HTML, WordPress ve birçok bilgisayar programlarına hakimdir. Özellikle iş analitiği, KPI ve Gösterge Tabloları gibi konularında çalışmalarda başarılı sonuçlar elde etmiştir.
  • Özcan Balioğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

contact details

Social Profiles

Size bir telefon kadar yakınız,

Her zaman yanınızda olan, fikir alabileceğiniz perakende uzmanlarıı için:

Etkinlik bulunamadı!

Bol bol gülümse.
Hem maliyeti sıfırdır.
Hem de bedeline paha biçilemez

— H. Jocson Brow