Sadettin Atav

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi  mezunu Sadettin Atav, Perakende sektörüne İzmir’deki aile işletmesi olan dükkanda tezgahtar ve çırak olarak başlamıştır. 1992 yılında Tespo Cash & Carry zincirinde Franchise sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Atav, Türkiye’de yeni gelişen Modern Perakendeciliğe adım atmıştır.

1994 yılında Alman Metro Cash&Carry ile uluslararası şirket kültürü ile tanışarak zincirin birçok mağazasında İşletme Md Yrd.  olarak Gıda ve Gıda Dışı departmanlarını yönetmiştir. Aynı zamanda bir çok Projede ve Mağaza Açılışlarında görev almıştır. 1999 yılından itibaren ise zincirin Şekerleme, Kişisel bakım, Bebek bakım,  Sıcak İçecek  ve bazı Gıda bölümlerinin yönetimini, Kategori Müdürü olarak  üstlenmiştir.Bununla birlikte,  Metro’nun Uluslararası  ortak Satınalma Projelerinde çeşitli görevler almıştır.

Satınalma,  Assortment ve Müzakere Teknikleri konularında Metro’nun yurt dışındaki eğitim merkezlerinde eğitimlerini de tamamlayan Atav, 2009 yılından itibaren asli görevinin yanı sıra Gıda Kategori Departmanlarının Eğitim ve İşe alım sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Kariyerine yine Metro’nun Kocaeli mağazasında İşletme Müdürü olarak devam etmiştir. Mağazanın tüm fonksiyonlarının  yeniden ele alınması ve verdiği eğitimlerle, mağazanın başarılı rotasına oturmasını sağlamıştır. Bunun yanında, Metro Mağazaları arası bir çok projede  sorumluluklar üstlenmiştir.

2016 yılında Arı ürünlerinin E-ticaret siteleri,  Zincir Mağazalar ve Eczanelere satışını yaptıktan sonra, Aralık itibari ile 30 yıllık deneyimlerini paylaşmak üzere Retailor Consulting’de Kategori Yönetimi ve Mağaza Yönetimi konularında Eğitmen ve Danışman olarak göreve başlamıştır.

İngilizce bilen Atav evli ve 1 çocuk babasıdır.

contact details

Size bir telefon kadar yakınız,

Her zaman yanınızda olan, fikir alabileceğiniz perakende uzmanlarıı için:

Etkinlik bulunamadı!

Paranın değerini öğrenmek isterseniz,
Borç almaya çalışın

— Benjamin Franklin