Kasa Başı Ciro Hesaplayıcısı

Kasa Başı Ciro Hesaplayıcısı
Perakendedeki çeşitli firma ve satılan ürünler itibari ile değişmektedir, bu nedenle öncelikle varsa kendi şirketinizin diğer şubeleri ile kıyaslamanız daha doğru olur, bu şekilde satılan ürün portföyü benzer bir şube ile kendinizi kıyaslamış olursunuz. Sizin sattığınız ürünleri belki başka illerde satan birilireri tanıyorsanız onlarla da bu kıyaslamayı yapmak mümkün, ancak unutmayın ki iller itibari ile alım gücü çok ciddi manada değişmekte bunu da dikkate alarak kendinizi kıyaslamanız doğru olur.
Diğer yandan eğer benzer ürün gruplarını satan başka firmalardan alacağınız bilgilerle kendinizi kıyaslamış olursunuz

Bu rakam bir kasanızın toplamda bir günde ne kadar ciro gerçekleştirdiğini görebilirsiniz.

Diğer performans göstergeleri gibi şubenizin performansını diğer şubeler ve/veya sektördeki diğer şirketlerle kendinizi kıyaslayabilmek için ve karar almanıza yardımcı olacak bir göstergedir.

Kilit Performans Göstergeleri E-Kitabınızı Hemen Edinin

Kilit Performans Göstergeleri

Bu ekranı kapat

Bu E-Kitapta Perakendenin en önemli Kilit Performans Göstergeleri ile bu göstergelerin nasıl hesaplandıklarına dair incelikleri öğreneceksiniz.
Ayrıca KPG'lerle birlikte B.Ö.R.E.K. yöntemi ile hedef belirleme yöntemini öğreneceksiniz. Bu yöntem sayesinde verdiğiniz hedeflerin yapılabilirliğini kontrol etmiş olursunuz.

Not: Tabi ki olabilecek tüm KPG'lere değinmemiz mümkün değildir, ancak en çok kullanılan ve işinize yarayacağını düşündüğümüz KPG'leri öğrenip hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz.