M2 Satış Hesaplayıcısı

Alan Verimliği

Her şubenin satış alanı birbirinden çok farklı ve sergilenebilecek ürün sayısından teşhir malzemelerinin “düzgünlüğüne” kadar pek çok etken ciro performansını etkilemekte.
Bununla birlikte şubeler arası veya sektördeki diğer şirketlerle olan performans kıyaslaması yapabilmek için aynı parametreleri alabileceğimiz değişkenler seçmeliyiz. Bu değişkenlerden biri de Alan Verimliliğidir.

2 temel bilgiye ihtiyaç duyulur, birinci toplam satış alanının büyüklüğü (M2 olarak) ve diğer bilgi ise yapılan toplam ciro (aylık ciro).

Formül gayet basit Aylık toplam ciro / toplam satış alanı. Burada dikkate alınması gereken husus ise ciro KDV hariç olmalıdır ki doğru bir karşılaştırma yapılabilsin.

Kilit Performans Göstergeleri E-Kitabınızı Hemen Edinin

Kilit Performans Göstergeleri

Bu ekranı kapat

Bu E-Kitapta Perakendenin en önemli Kilit Performans Göstergeleri ile bu göstergelerin nasıl hesaplandıklarına dair incelikleri öğreneceksiniz.
Ayrıca KPG'lerle birlikte B.Ö.R.E.K. yöntemi ile hedef belirleme yöntemini öğreneceksiniz. Bu yöntem sayesinde verdiğiniz hedeflerin yapılabilirliğini kontrol etmiş olursunuz.

Not: Tabi ki olabilecek tüm KPG'lere değinmemiz mümkün değildir, ancak en çok kullanılan ve işinize yarayacağını düşündüğümüz KPG'leri öğrenip hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz.